קדמה - מקום של אהבה
גלריית תמונות

תפיסת העולם


צעירים וחיילים משוחררים נמצאים בצמתים של קבלת החלטות ביחס לעתידם האישי. תקופה זו מאופיינת לרוב בהגברת המודעות העצמית והחברתית, אימוץ התנהגות עצמאית מבחינה כלכלית, התנהגותית וחברתית וניתוק הדרגתי של התלות במשפחה, חיפוש שייכות חברתית וקשרי זוגיות, התמודדות עם תעסוקה ו/או רכישת השכלה, שינוי מקומות מגורים, הגברת הניידות ועוד. צעירים אשר בילו את רוב שנות בגרותם מחוץ לביתם נתקלים בקשיים נוספים בשל הצורך להסתגל מחדש למשפחתם ולקהילה ממנה הגיעו.

 

תקופה זו עלולה להפוך למורכבת יותר כאשר נוספות לה השלכות הקשורות בקליטת עלייה, כמו ההתמודדות עם הזהות התרבותית, שינויים בתפקידי ודפוסי ההתנהגויות במשפחה הגרעינית, העדר תמיכה כלכלית, קשיי שפה, נשירה קודמת ממסגרות חינוכיות וחברתיות וקשיים נוספים שבהם נתקלים בוגרי הכפר.

 

בקרב חלק מהצעירים בתקופה זו מתגברים רגשות של בלבול, חוסר וודאות, חשש מהעתיד, אין אונים וקושי בהתמודדות עם מכלול השינויים שעוברים עליהם. התמודדות זו עלולה ליצור תחושת שוליות חברתית והתנהגויות בלתי רצויות כמו חיפוש שליטה, דפוסי התמכרות, התבודדות וכדומה.

 

לפיכך, בתקופה זו חשובה במיוחד הזמינות של מערך התמיכה בכפר, שמספק הכוונה וליווי ומסייע לבוגר להשתלב במעגל התעסוקתי, לרכוש השכלה גבוהה, להרחיב את קשריו החברתיים ולעצב מחדש את  הקשר עם המשפחה והסביבה הקרובה אליו. התמיכה הרגשית שאנו מציעים לבוגרי הכפר מסייעת במניעת התנהגויות לא נורמטיביות ובטיפול בהן.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים