קדמה - מקום של אהבה
גלריית תמונות

הפעילות המשלימה


בכפר הנוער קדמה מערכת מקיפה ומגוונת של פעילות משלימה המתקיימת מדי יום בשעות אחר הצהריים והערב. מטרתה המרכזית של הפעילות המשלימה היא העצמת החניך ושיפור תחושת המסוגלות והדימוי העצמי שלו. היא מאפשרת לחניך לטפח תחומי עניין אישיים, להוציא מן הכוח אל הפועל יכולות וכישורים קיימים ולרכוש מיומנויות חדשות.

 

הפעילות החברתית היא נדבך משמעותי בהתפתחות האישית של חניכי הכפר:

  • מערך חוגים פעיל, דינאמי, מאתגר ויצירתי הוא אחד מאבני הדרך בשיקום החניך; באמצעותו הוא לומד לתקשר ולהתנהג בצורה תרבותית ונורמטיבית.
  • הפעילות החברתית מהווה כלי למימוש הפוטנציאל הקיים בדרך מגוונת ועשירה.
  • ההשתתפות בחוגים מפתחת את כישוריו הפיזיים, האינטלקטואליים והנפשיים של החניך ומעשירה את חייו.
  • השפעתה החיובית של הפעילות החברתית נגזרת ליתר תחומי החיים.

הפעילות המשלימה בכפר הנוער קדמה מורכבת ממגוון רחב של חוגים המתקיימים בשעות אחר הצהריים, מבחר אירועי תרבות, הצגות, הרצאות ופעילויות לציון חגי ישראל המתקיימים במהלך השנה ופעילויות חברתיות המתקיימות בקבוצות החניכים בשעות הערב.

 

החוגים מתקיימים בהדרכה מקצועית מהמעלה הראשונה, תוך מתן דגש על שני תחומים מרכזיים: תחום הספורט ותחום המוזיקה, אשר מוצאים ביטוי לאורך השנה באירועים מכוננים בכפר: "אולימפיקדמה", "מוזיקדמה", ערב כישרונות צעירים ועוד.

 

הפעילות התרבותית במהלך השנה היא מגוונת ומתעדכנת. את הפעילות לציון חגי ישראל, שהינה מסורת רבת שנים בכפר, מכינים החניכים עצמם ונחשפים תוך כדי למשמעות החג ולמסורת היהודית.

 

תוכנית פעילויות הקבוצה, שמועברת על ידי המדריכים ובני שנת השירות בשעות הערב, בנויה באופן מודולארי לכל 5 שנות שהותו של החניך בכפר, החל מרגע בואו לכפר ועד עזיבתו כבוגר. התוכנית מתייחסת לכל מעגלי השייכות של החניך − האני, המשפחה, הקבוצה, הכפר והמדינה.

 

על ביצוע התוכנית החברתית-תרבותית בפנימייה אחראית רכזת ההדרכה, נטע אבוחצירה.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים