קדמה - מקום של אהבה
גלריית תמונות

אודות הפנימייה


החדרים בפנימייה

פנימיית קדמה משרתת בני נוער מכל רחבי הארץ שהינם בעלי פוטנציאל גבוה להצליח, אך לא ניתנה להם הזדמנות למיצוי יכולתם בסביבתם הטבעית. זוהי פנימייה באווירה כפרית עם מעורבות חברתית גבוהה, המצליחה לשקם נער מנותק עד להיותו אדם מועיל ותורם לחברה, וזאת תוך קיום קשר מתמיד עם משפחתו ועם קהילתו.

 

צוות הפנימייה עושה ככל יכולתו כדי לחזק את תחושת השייכות של החניכים לפנימייה ולעשותה לביתם השני, לטפח את העצמאות והיוזמה שלהם ולהובילם לעשייה ולמעורבות בחיי הפנימייה והקהילה. בתהליך זה מתמקד הצוות בעולמו האישי של כל החניך, מתוך גישה המעמידה את הילד במרכז העשייה החינוכית.

 

העושר והמגוון של הרכב האוכלוסייה בפנימייה – עולים חדשים וותיקים, חניכים מחתכים סוציו-אקונומיים שונים ומישובים שונים – יוצרים אקלים חברתי ייחודי. הרכב האוכלוסייה משקף את העושר והמגוון הקיים בחברה הישראלית ובכך מקנה כלים ומיומנויות לכלל החניכים להתערות באופן מיטבי בחברה הישראלית לאחר תום שהותם בפנימייה. 

 

בפנימייה מתקיימת פעילות משלימה מגוונת ועשירה, המאפשרת לכל חניך לפתח את תחומי העניין שלו. מערך הפעילות הבלתי פורמאלית כולל רכיבה על סוסים ואופני שטח, אומנות, לימודי מוסיקה ועוד.

 

החיים בפנימייה מאופיינים בחיבור לטבע. הדבר בא לידי ביטוי הן באמצעות הפעילות במשק החקלאי, בחממה, באורוות הסוסים ובפינת החי של קדמה והן באמצעות שמירה על איכות הסביבה. מגרשי הטניס, אצטדיון הכדורגל וחדר הכושר מעודדים פעילות ספורטיבית יומיומית כדרך חיים.

 

לרשות החניכים עומד צוות גדול, מקצועי ומיומן, הכולל אמהות בית, רכזים, מדריכים, ש"ש ומורות-חיילות. צוות הפנימייה מקיים שיתוף פעולה הדוק עם צוות בית הספר והצוות הטיפולי, במטרה לספק לחניך מענה חינוכי הוליסטי ובעל רצף חינוכי מבוקר ועד ערב.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים